Granty
Poprzez sport poznajemy świat
Liga Trzech Narodów w piłce ręcznej dzieci
Turniej młodzików młodszych o Puchar Burmistrza Libiąża 12.06.2010

12.06.2010r w libiąskiej hali ZS rozegrany został Turniej Piłki Ręcznej Młodzików Młodszych o Puchar Burmistrza Libiąża .
Rywalizowali chłopcy z rocznika 1998 i młodsi, reprezentujący nastepujące kluby:
- UMKS PMOS SPR Libiąż I
- UMKS PMOS SPR Libiąż II
- PMOS Chrzanovia Chrzanów
- UKS Krakowiak 85 Kraków
Zawody rozegrane zostały systemem „każdy z każdym” 2 x 15min. Faworytem turnieju była drużyna Krakowiaka i nie zawiodła. W meczu decydującym o pierwszym miejscu z PMOS SPR Libiąż I goście rozstrzygnęli mecz do przerwy, wygrywając I połowę 8 : 3. Libiążanie nie mogli powstrzymać środkowego gości K.Puta, który celnie kończył akcje swojego zespołu lub dogrywał do kołowego.
W II połowie Gospodarze nieco lepiej bronili, lecz Krakowianie mimo tego powiększali przewagę i ostatecznie wygrali 17 : 9.
Najwięcej emocji wzbudził mecz pomiędzy PMOS SPR Libiąż II i PMOS Chrzanovia.
Od pierwszej do ostatniej minuty meczu trwała zagorzała walka, a na tablicy wyników najczęściej widniał wynik remisowy. Bramce Libiąża najczęściej zagrażali B.Hardzina i M.Krasucki, a z drugiej strony odpowiadali celnymi trafieniami W.Wierzbowski i K.Szczepanek. Żadna z drużyn nie umiała przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i mecz zakończył się remisem 14 : 14, a o końcowej klasyfikacji zadecydował bilans bramek. W pozostałych meczach drużyna Krakowiaka i SPR-u Libiąż I zgodnie wysoko pokonały swoich młodszych kolegów z Chrzanowa i Libiąża.
Organizatorzy przyznali nagrody indywidualne:
- najwszechstronniejszym zawodnikiem został uznany T. Klimko (UKS Krakowiak)
- królem strzelców został H. Sokołowski (PMOS SPR Libiąż I)
- najlepszym bramkarzem K. Siuda (PMOS SPR Libiąż II )
Ponadto wyróżnieni zostali M. Znależniak (Libiąż I), W. Wierzbowski (Libiąż II), T. Gądek (Krakowiak), K. Węgrzyn (Chrzanów). Nagrody rzeczowe otrzymali: S. Szyjka (Libiąż I), K. Jewak (Libiąż II), B. Hardzina (Chrzanów), K.Put (Krakowiak).
4. PMOS SPR Libiąż II 1pkt

W trakcie turnieju poza klasyfikacją rozegrali także mecze towarzyskie najmłodsi adepci szczypiorniaka, uczniowie klas III. Jako przedmecz turnieju głównego SPR Libiąż spotkał się z Chrzanovią (4 :5). Na zakończenie najmłodsi libiążanie rozegrali mecz z rówieśnikami z Krakowa przegrywając także jedną bramką 3 : 4.
Spotkania te wzbudziły dużo emocji i stały jak na wiek zawodników na wysokim poziomie. W tej kategorii wiekowej wyróżnieni zostali: Paweł Solarski (SPR Libiąż) i Adrian Nowak (Krakowiak), a puchar dla najwszechstronniejszego zawodnika otrzymał Kornel Szczepanek (SPR Libiąż).Nagrody ufundowane zostały przez LCK w Libiążu i PMOS Chrzanów.
Organizator: Grzegorz Solarski